• Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w XVII edycji "Konkursu - zbiórka surowców wtórnych", organizowanym przez Departament Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Zbiórka surowców wtórnych prowadzona będzie od 15 marca 2021 r. do 20 września 2021 r. przez przedszkola, szkoły podstawowe i szkoły średnie z terenu województwa mazowieckiego.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko. Konkurs łączy w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny.

Przekazywanie makulatury, butelek PET, nakrętek oraz baterii będzie odbywać się w naszej szkole w dwóch etapach:

- pierwszym od 15 do 28 marca 2021 r.,

- drugim od 1 do 12 września 2021 r.

Prosimy o dostarczanie:

- policzonych butelek PET i nakrętek (miejsce składowania - teren szkoły przed garażem),

- zważoną makulaturę (miejsce składowania - ostatnie pomieszczenie gospodarcze),

- policzone baterie (miejsce składowania - szkolny korytarz).

Po dostarczeniu surowców wtórnych prosimy o przekazanie informacji do wychowawcy o ilości sztuk butelek, nakrętek, baterii oraz ilości kilogramów makulatury.

Wzorem poprzednich lat, we wrześniu na zakończenie konkursu odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs międzyklasowy oraz indywidulany kto zebrał największą ilość surowców wtórnych.

Pomysłodawczynią wzięcia udziału w konkursie jest Pani Dyrektor Małgorzata Gowin, a odpowiedzialną za przeprowadzenie Pani Mariola Bienias.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie!