• Międzyoddziałowy Konkurs Recytatorski - Ulubione wiersze dzieci

21.06.2021

16 czerwca 2021r. Odbył się Konkurs Recytatorski "Ulubione wiersze dzieci", w którym udział wzięło 17 dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze polskich poetów m. in. J. Brzechwy, M. Konopnickiej, D. Gellner. Po długich i trudnych obradach komisja wyłoniła zwycięzców.

I MIEJSCA

Maria Kalinowska oddział przedszkolny młodszy

Aleksandra Pacholczak oddział przedszkolny starszy

II MIEJSCA

Hanna Lenarczyk oddział przedszkolny młodszy

Aleksandra Kotlińska oddział przedszkolny młodszy

III MIEJSCA

Kacper Makieła oddział przedszkolny młodszy

Zuzanna Bąk oddział przedszkolny młodszy

Oraz wyróżnienia

Maria Bobolecka oddział przedszkolny młodszy

Zofia Siarno oddział przedszkolny młodszy

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

• Być prawdziwym przyjacielem

15.06.2021

Nowa galeria "Być prawdziwym przyjacielem" została dodana do albumu fotograficznego

"Być prawdziwym przyjacielem" - co to znaczy, jakie są cechy prawdziwego przyjaciela, czy warto mieć przyjaciela? Na te i wiele innych pytań związanych z przyjaźnią próbowały odpowiedzieć dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego w ramach innowacji pedagogicznej pt.: "Być prawdziwym przyjacielem".

Dzieci stworzyły tzw. „Kwiat przyjaźni” deklarując tym samym swoją wzajemną przyjaźń. Namalowały portret swojego najlepszego przyjaciela/przyjaciółki oraz wystąpiły w przedstawieniu słowno-muzyczno-tanecznym, w którym wcielili się w różne zwierzątka z łąki szukające swoich przyjaciół. Na koniec dnia dzieci korzystając z pięknej pogody przeniosły się na szkolny plac zabaw, gdzie odbył się piknik w przyjaznej atmosferze połączony ze wspólnymi zabawami.

• Wyzwanie gimnastyczne w starszym oddziale przedszkolnym

14.06.2021

Nowa galeria Wyzwanie gimnastyczne w starszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego

Dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego po raz drugi wzięły udział w 3-dniowym wyzwaniu gimnastycznym organizowanym przez niepubliczną placówkę oświatowo-wychowawczą Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Ekspresja”. Tym razem lew Lolek zabrał dzieci do wioski indiańskiej. Dzieci każdego dnia za prawidłowo wykonane ćwiczenia zdobywały jedno indiańskie pióro, które stawało się ozdobą ich pióropusza. Ostatniego dnia gimnastycznego wyzwania dodatkowo każde z dzieci wylosowało piórko z indiańskim imieniem.

Wyzwanie to miało na celu aktywizację ruchową dzieci na podstawie metody kreatywnej gimnastyki.

Tekst i zdjęcia Renata Miniewska

• Dzień Dziecka w młodszym oddziale przedszkolnym

11.06.2021

Nowa galeria Dzień Dziecka w młodszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 1 czerwca 2021 roku w młodszym oddziale przedszkolnym został zorganizowany Dzień Dziecka.

Tego dnia od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci zaczęły swój dzień w przedszkolu od swobodnej zabawy w sali. Po śniadanku odbyły się zabawy muzyczno ruchowe przy tańcu Zygzak. Wiele radości dostarczyło dzieciom malowanie kredą na chodniku przed szkołą. Każdy przedszkolak znalazł sobie odpowiednie miejsce i twórczo tworzył kolorowe kompozycje. Następnie odbyły się zabawy z bańkami. Dzieci na widok baniek z wytwornic, (które dostarczyli rodzice), skakały z radości, łapały bańki, same wytwarzały za pomocą kosiarki, projektora lub specjalnych obręczy. Co chwilę słychać było okrzyki zachwytu. Potem były wspólne zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy swobodne na sprzęcie ogrodowym. Dzięki zaangażowaniu rodziców po powrocie do sali dzieci miały słodki poczęstunek i prezenty.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Tekst Anna Ćwiek

Zdjęcia Wioletta Królak

• Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego, klasy 1-3

04.06.2021

Nowa galeria Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego została dodana do albumu fotograficznego

31 maja – wycieczka do Kazimierza Dolnego

Po długim czasie nauki zdalnej, znów mogliśmy spotkać się w murach szkolnych. Szkoła wreszcie zaczęła tętnić życiem, a na korytarzach zapanował wesoły gwar. Jednak powrotowi to szkoły niejednokrotnie towarzyszyły obawy i lęk.

To my, nauczyciele jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie przyjaznej atmosfery. Zanim zaczniemy sprawdzać wiedzę, najpierw zadbamy o integrację i swobodne poczucie się w rzeczywistości szkolnej.

Jednym z pierwszych kroków była wspólna wycieczka do Kazimierza Dolnego. Uczniowie klas I – III znów mogli jechać razem w jednym autokarze i beztrosko rozmawiać. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Podczas wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Jedną z atrakcji były rybitwy, które towarzyszyły nam podczas całej podróży. Potem zwiedzaliśmy ruiny zamku i weszliśmy na wieżę potocznie zwaną Basztą , oraz na Wzgórze Trzech Krzyży. Po wysłuchaniu na rynku krótkiej historii Kazimierza Dolnego, był czas na pamiątki i oczywiście lody. Ostatnim punktem wycieczki było przejście Wąwozem Korzeniowym. Wszystkie dzieci zachwycały się korzeniami tworzącymi niezwykłe formy.

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Potwierdzeniem dobrych humorów są zdjęcia.

Panie wychowawczynie: p. Urszula Batte, p. Mariola Bienias i p. Renata Biedrzycka są dumne ze swoich uczniów, którzy dzielnie pokonali wszystkie trudy. Szczególnie podziwiamy klasę pierwszą, dla której to była pierwsza szkolna wycieczka.

Tekst Renata Biedrzycka

Zdjęcia Mariola Bienias

• Życzenia dla Ósmoklasistów

24.05.2021

Drodzy Uczniowie,

przed Wami ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.

Życzymy Wam, abyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.

Aby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.

Życzymy Wam również powodzenia i wiary we własne możliwości.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie