Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021
23.06.2021Godzina 9:00
- klasa 8 i 7 (sala gimnastyczna)
Godzina 10:30
- klasa I (sala 1)
- klasa II (sala 4)
- klasa IV (sala 5)
Godzina 11:30
- klasa III (sala 4)
- klasa V (sala 1)
- klasa VIa (sala 5)
- klasa VIb (sala 2)
Rozstrzygnięcie konkursu w klasach IV-VIII
21.06.2021Dnia 11.06.21r. wręczono dyplomy, nagrody oraz upominki dla uczestników konkursu językowego
„The Big Challenge”.
Najwięcej punktów zdobyli: Oliwia Jaworska (kl.VIII), Kamil Ślusarski (kl. VIII), Blanka Jończyk (kl.VIb), Marta Ślusarska(kl.IV) oraz Jerzy Dąbrowski (kl. IV).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu w klasach I-III
21.06.2021Dnia 11.06.21r. nagrodzono uczestników konkursu przeznaczonego dla uczniów klas I-III.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu słowniczka obrazkowego w języku angielskim. Wpłynęło 6 prac. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali książeczkami w języku angielskim.
Serdecznie gratulujemy!
Międzyoddziałowy Konkurs Recytatorski - Ulubione wiersze dzieci
21.06.202116 czerwca 2021r. Odbył się Konkurs Recytatorski "Ulubione wiersze dzieci", w którym udział wzięło 17 dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze polskich poetów m. in. J. Brzechwy, M. Konopnickiej, D. Gellner. Po długich i trudnych obradach komisja wyłoniła zwycięzców.
I MIEJSCA
Maria Kalinowska oddział przedszkolny młodszy
Aleksandra Pacholczak oddział przedszkolny starszy
II MIEJSCA
Hanna Lenarczyk oddział przedszkolny młodszy
Aleksandra Kotlińska oddział przedszkolny młodszy
III MIEJSCA
Kacper Makieła oddział przedszkolny młodszy
Zuzanna Bąk oddział przedszkolny młodszy
Oraz wyróżnienia
Maria Bobolecka oddział przedszkolny młodszy
Zofia Siarno oddział przedszkolny młodszy
Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
22
Mini Poradnik Ekologa
17.06.2021Nowa galeria Mini Poradnik Ekologa została dodana do albumu fotograficznego
2
ZAPROSZENIE
11.06.2021Zapraszamy na piknik podsumowujący projekty
Wrociszewski mini-park i Środowisko ponad wszystko.
Być prawdziwym przyjacielem
15.06.2021Nowa galeria "Być prawdziwym przyjacielem" została dodana do albumu fotograficznego
14"Być prawdziwym przyjacielem" - co to znaczy, jakie są cechy prawdziwego przyjaciela, czy warto mieć przyjaciela? Na te i wiele innych pytań związanych z przyjaźnią próbowały odpowiedzieć dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego w ramach innowacji pedagogicznej pt.: "Być prawdziwym przyjacielem".
Dzieci stworzyły tzw. „Kwiat przyjaźni” deklarując tym samym swoją wzajemną przyjaźń. Namalowały portret swojego najlepszego przyjaciela/przyjaciółki oraz wystąpiły w przedstawieniu słowno-muzyczno-tanecznym, w którym wcielili się w różne zwierzątka z łąki szukające swoich przyjaciół. Na koniec dnia dzieci korzystając z pięknej pogody przeniosły się na szkolny plac zabaw, gdzie odbył się piknik w przyjaznej atmosferze połączony ze wspólnymi zabawami.
Wyzwanie gimnastyczne w starszym oddziale przedszkolnym
14.06.2021Nowa galeria Wyzwanie gimnastyczne w starszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
17Dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego po raz drugi wzięły udział w 3-dniowym wyzwaniu gimnastycznym organizowanym przez niepubliczną placówkę oświatowo-wychowawczą Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Ekspresja”. Tym razem lew Lolek zabrał dzieci do wioski indiańskiej. Dzieci każdego dnia za prawidłowo wykonane ćwiczenia zdobywały jedno indiańskie pióro, które stawało się ozdobą ich pióropusza. Ostatniego dnia gimnastycznego wyzwania dodatkowo każde z dzieci wylosowało piórko z indiańskim imieniem.
Wyzwanie to miało na celu aktywizację ruchową dzieci na podstawie metody kreatywnej gimnastyki.
Tekst i zdjęcia Renata Miniewska
Dzień Dziecka w młodszym oddziale przedszkolnym
11.06.2021Nowa galeria Dzień Dziecka w młodszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
14Dnia 1 czerwca 2021 roku w młodszym oddziale przedszkolnym został zorganizowany Dzień Dziecka.
Tego dnia od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci zaczęły swój dzień w przedszkolu od swobodnej zabawy w sali. Po śniadanku odbyły się zabawy muzyczno ruchowe przy tańcu Zygzak. Wiele radości dostarczyło dzieciom malowanie kredą na chodniku przed szkołą. Każdy przedszkolak znalazł sobie odpowiednie miejsce i twórczo tworzył kolorowe kompozycje. Następnie odbyły się zabawy z bańkami. Dzieci na widok baniek z wytwornic, (które dostarczyli rodzice), skakały z radości, łapały bańki, same wytwarzały za pomocą kosiarki, projektora lub specjalnych obręczy. Co chwilę słychać było okrzyki zachwytu. Potem były wspólne zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy swobodne na sprzęcie ogrodowym. Dzięki zaangażowaniu rodziców po powrocie do sali dzieci miały słodki poczęstunek i prezenty.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
Tekst Anna Ćwiek
Zdjęcia Wioletta Królak
Wycieczka do Kazimierza Dolnego, klasy 4-8.
11.06.2021Nowa galeria Wycieczka do Kazimierza Dolnego klas 4-8 została dodana do albumu fotograficznego
11Zdjęcia Magdalena Staszałek
Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego, klasy 1-3
04.06.2021Nowa galeria Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego została dodana do albumu fotograficznego
1031 maja – wycieczka do Kazimierza Dolnego
Po długim czasie nauki zdalnej, znów mogliśmy spotkać się w murach szkolnych. Szkoła wreszcie zaczęła tętnić życiem, a na korytarzach zapanował wesoły gwar. Jednak powrotowi to szkoły niejednokrotnie towarzyszyły obawy i lęk.
To my, nauczyciele jesteśmy odpowiedzialni za stworzenie przyjaznej atmosfery. Zanim zaczniemy sprawdzać wiedzę, najpierw zadbamy o integrację i swobodne poczucie się w rzeczywistości szkolnej.
Jednym z pierwszych kroków była wspólna wycieczka do Kazimierza Dolnego. Uczniowie klas I – III znów mogli jechać razem w jednym autokarze i beztrosko rozmawiać. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.
Podczas wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle. Jedną z atrakcji były rybitwy, które towarzyszyły nam podczas całej podróży. Potem zwiedzaliśmy ruiny zamku i weszliśmy na wieżę potocznie zwaną Basztą , oraz na Wzgórze Trzech Krzyży. Po wysłuchaniu na rynku krótkiej historii Kazimierza Dolnego, był czas na pamiątki i oczywiście lody. Ostatnim punktem wycieczki było przejście Wąwozem Korzeniowym. Wszystkie dzieci zachwycały się korzeniami tworzącymi niezwykłe formy.
Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Potwierdzeniem dobrych humorów są zdjęcia.
Panie wychowawczynie: p. Urszula Batte, p. Mariola Bienias i p. Renata Biedrzycka są dumne ze swoich uczniów, którzy dzielnie pokonali wszystkie trudy. Szczególnie podziwiamy klasę pierwszą, dla której to była pierwsza szkolna wycieczka.
Tekst Renata Biedrzycka
Zdjęcia Mariola Bienias
Nagrody dla uczestników The Big Challenge
04.06.2021W kwietniu 20 uczniów z klas 4-8 naszej szkoły wzięlo udział w konkursie językowym The Big Challenge. W konkursie uczestniczyli uczniowie z całej Polski oraz innych krajów Europy: Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Austrii. Dzis do szkoły dotarły dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Edyta Ofiara
Dzień Dziecka w starszym oddziale przedszkolnym
04.06.2021Nowa galeria Dzień Dziecka w starszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
22”Dzień Dziecka" w starszym oddziale przedszkolnym był pełen atrakcji. Odbył się min. konkurs zagadek "Smoka Obiboka", w którym to I miejsce zdobyła Oliwka Duch, II miejsce zajęła Ola Pacholczak, III miejsce uzyskała Ala Szczepaniak. Dzieci zastanawiały się czy wszystkie dzieci na świecie mają takie same pragnienia. Przedszkolaki dostały słodkie prezenty od rodziców. Po obiadku były wspólne zabawy na placu szkolnym, gdzie dzieci musiały wykazać się sprawnością i szybkością.
Tekst i zdjęcia Renata Miniewska
Dzień Mamy i Taty w starszym oddziale przedszkolnym
01.06.2021Dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego chcąc podziękować swoim rodzicom za miłość, opiekę i poświęcony im czas przygotowały piękne laurki z życzeniami. Prezentem dla mamy i taty od dzieci był także portret rodziców w stojącej ramce oraz kompozycja kwiatowa. Zostały nagrane również krótkie filmiki z udziałem dzieci, na których każde dziecko mogło powiedzieć jak bardzo kocha swojego tatę i swoją mamę.
Życzenia dla Ósmoklasistów
24.05.2021Drodzy Uczniowie,
przed Wami ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam, abyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.
Aby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.
Życzymy Wam również powodzenia i wiary we własne możliwości.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie
UWAGA!
21.05.2021MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE
RZECZNIK PRASOWY
WOJEWODY MAZOWIECKIEGO
tel: 22 695 60 63 fax: 22 695 62 50
e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl
KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.
___________________________________________________________________________
Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego
13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.
Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.
Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim
Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim, w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).
23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.
4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).
Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego
27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy
Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)
W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.
Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila
Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego