Nowa galeria Dekorowanie pierniczków w klasie I została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: Anna Ćwiek
Nowa galeria Dekorowanie pierniczków w klasie I została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: Anna Ćwiek
Nowa galeria Kawiarenka charytatywna została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: M. Staszałek
Nowa galeria Wizyta Mikołaja w szkole została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: Edyta Ofiara
8 grudnia w „Dworku na Długiej” odbył się kolejny konkurs wokalny “mini Warka Music Show”. W konkursie zmierzyło się ponad 120 – dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.
Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły Aleksandrze Pacholczak, która zajęła 1 miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe klasy 1-3.
Nowa galeria Świąteczny teatrzyk została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia i film: M. Staszałek
Nowa galeria Wizyta Mikołaja w starszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia i film Renata Miniewska
Nowa galeria Wizyta Mikołaja w klasie I została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia oraz film Anna Ćwiek
Nowa galeria Mikołajki klas I-III została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: A. Ćwiek
Nowa galeria Mikołajki w młodszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: M. Staszałek
Nowa galeria Dekorowanie pierniczków w młodszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Ubieranie choinki w młodszym oddziale przedszkolnym została dodana do albumu fotograficznego
Zdjęcia: M. Staszałek
Nowa galeria Serce za odwagę została dodana do albumu fotograficznego
Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę kartek świątecznych w ramach akcji "Serce za odwagę". Bardzo dziękujemy naszym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie tak wielu pięknych kart. Dzięki Wam Kombatanci otrzymają wyjątkowy prezent na święta w postaci kartek, a my mamy poczucie solidarności, wspólnej wartości oraz budowania więzi między młodszą i starszą generacją.
Edyta Ofiara
Anita Ślęzak
Zdjęcia: E. Ofiara, R. Miniewska, A. Ćwiek, M. Staszałek
Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej.
W Polsce we wszystkich organizacjach pozarządowych, ruchach społecznych i religijnych działa pond 5 mln wolontariuszy.Z każdym rokiem liczba wolontariuszy rośnie, zwłaszcza wśród młodych Polaków w wieku 18-25 lat. Codziennie młodzi ludzi bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz potrzebujących osób, pracują w hospicjach, w instytucjach opiekuńczych oraz w innych organizacjach pozarządowych.
Rodzajów wolontariatu może być mnóstwo. W polskich mediach społecznościowych i prasie najczęściej mówi się o opiece nad zwierzętami, pomocy chorym czy potrzebującym ludziom, opiece nad dziećmi, zaangażowaniu w imprezy masowe (niekoniecznie charytatywne), zbiórki i akcje publiczne czy działania w ramach organizacji pozarządowych. Wśród jego form warto wymienić również aktywność na rzecz środowiska lokalnego, edukacji, wspierania postaw obywatelskich lub rozwiązań ekologicznych, ochrony praw człowieka czy inicjatyw pokojowych.
Dobrowolna praca jest ogromnym motorem rozwoju, integrowania ludzi i budowania poczucia skuteczności nawet w skali jednostki. Poza tym stanowi dostępną dla każdego formę dobroczynności. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój czas, umiejętności i osobiste zaangażowanie, przyczyniając się małymi kroczkami do pozytywnych zmian tak w wymiarze lokalnym, jak i globalnym, a wahających się zachęcamy do poszukiwań celu, któremu chcieliby kibicować i wsparcia go poprzez własne działanie.
Anita Ślęzak
Nowa galeria Wycieczka klas 1-3 do Radomia do teatru oraz Hula Parku została dodana do albumu fotograficznego
Co roku 03.12 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami oraz pomoc we włączeniu tej grupy w pełne życie społeczne. Ważną tematyką obchodów jest integracja osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
Anna Szczęsna-Różycka
Nowa galeria Turyści na SZLAKU KU NIEPODLEGŁOŚCI została dodana do albumu fotograficznego
Młodzi turyści wyruszyli na kolejny, 31 Rajd ku Niepodległości, organizowany przez zarząd wareckiego Oddziału PTTK im. Wiktora Krawczyka. Prawie 150 uczestników z 9 szkół: Nowej Wsi, Wrociszewa, Michałowa, Ostrołęki, Konar, Watraszewa, Sułkowic oraz obu wareckich szkół podstawowych wyjechali w dniach 23 i 30 listopada 2022r. na trasę do Sulejówka, do Muzeum Józefa Piłsudskiego. Józef Piłsudski, wielki polityk, Naczelnik Państwa, Wódz Naczelny i I Marszałek Polski, główny autor powrotu Ojczyzny na mapę Europy po latach rozbiorów. Oddał ogromne zasługi dla narodu polskiego poprzez wieloletnią i bezkompromisową walkę o niepodległość i rolę w odrodzeniu Rzeczpospolitej po I wojnie światowej. Jako autor „cudu nad Wisłą” w wojnie polsko-bolszewickiej już za życia stał się ikoną niepodległej Polski. Zmarł 12 maja 1935r. Jego serce spoczęło u stóp matki na wileńskiej Rossie. Kondukt żałobny z ciałem dotarł koleją do Krakowa. I Marszałek Józef Piłsudski został pochowany na Wawelu, w krypcie św. Leonarda. Wareczczanie również żegnali wielkiego przywódcę na dworcu kolejowym.
Centralnym miejscem muzeum w Sulejówku jest usytuowana pod ziemią narracyjna wystawa zatytułowana „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” oddana dla zwiedzających w lutym 2021r. Ekspozycję tworzy 6 galerii prezentujących kolejne etapy życia marszałka. Początek każdej galerii wyznaczają specjalnie zaprojektowane progi wprowadzające, które niczym bramy wprowadzają zwiedzających.
Kolejnym etapem zwiedzających był Milusin, niewielka willa w stylu dworkowym, zaprojektowana przez Kazimierza Skórewicza. Była miejscem zamieszkania marszałka i jego rodziny. To tu zapadały kluczowe decyzje dotyczące losów naszego narodu. To tu, Józef Piłsudski gościł wybitne osobowości swojej epoki. Gdy Józef Piłsudski przeniósł się do Belwederu, dworek stał się miejscem letniego wypoczynku całej rodziny.
Uczestnicy rajdu mieli okazje podziwiać nie tylko ciekawą wystawę, ale również nowoczesne, muzealne rozwiązania techniczne. Wystawy zbudowane wiele metrów pod ziemią wzbudzały zainteresowanie i zaciekawienie. Drużyny turystyczne wykonały również pamiątkowe zdjęcia przy pomniku rodziny Józefa Piłsudskiego.
Tekst i zdjęcia: Mariola Bienias
Łukasz Kalinowski
Inspektor Ochrony Danych
lukasz.kalinowski@cbi24.pl
kom: + 48 575-002-192
Powered by aSc EduPage