Dziś uczniowie klasy ósmej zdają egzamin z matematyki.
Powodzenia i połamania linijek:)
Dziś uczniowie klasy ósmej zdają egzamin z matematyki.
Powodzenia i połamania linijek:)
Przed Wami egzamin ósmoklasisty. Sprawdzi on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w szkole. Niech w tych ważnych dniach nie opuszcza Was optymizm, mądrość i szczęście, a zadania egzaminacyjne okażą się dla Was łatwiejsze niż przewidywaliście.
Życzymy Wam także, aby wyniki, które uzyskacie, odpowiadały Waszym oczekiwaniom i zapewniały możliwość realizacji dalszych życiowych planów – również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Realizujcie w kolejnych latach swoje pasje i rozwijajcie zdolności.
Połamania piór!
Dyrekcja i Nauczyciele PSP we Wrociszewie
Nowy rok szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrociszewie zapowiada się bardzo ciekawie, ale i pracowicie. Dlaczego? Ponieważ szkoła zdobyła fundusze w dwóch, niezależnych projektach. „Środowisko ponad wszystko” projekt napisany dla III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi’ ogłoszony przez grupę Orlen oraz projekt „Wrociszewski Mini Park” napisany dla Stowarzyszenia Działaj Lokalnie, działającego na terenie pięciu okolicznych gmin. Koordynatorami obu projektów są nauczyciele: Anna Ćwiek i Mariola Bienias. Motorem naszych działań i wnioskodawcą jest Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie – Pani Małgorzata Gowin.
Nasz pierwszy, zwycięski projekt „Wrociszewski Mini Park” okazał się bardzo interesującym pomysłem i jako jeden z 5 uzyskał największą liczbę punków przyznawanych przez komisję. Otrzymamy z Działaj Lokalnie 4 tysiące, nasi sponsorzy przekażą nam kwotę 2.100zł, a lokalne firmy wykonają nawodnienie i prace porządkowe na kwotę ponad 7 tysięcy. Cały projekt, łącznie z pracą wolontariuszy, opiewa na kwotę ponad 17 tysięcy. Dzięki projektowi powstanie pierwsze miejsce zielone przeznaczone do zabawy i odpoczynku dla mieszkańców Wrociszewa i sąsiadujących wsi, w którym będą mogli spędzać swój czas. Będzie to miejsce, gdzie wzrastać będzie integracja społeczności lokalnej różnych grup wiekowych. W czasie realizacji projektu zacieśnimy kontakty miedzy realizatorami, a odbiorcami. Teren przed szkołą zostanie oczyszczony i wyrównany. Posadzone zostaną tam byliny, krzewy i drzewa, dosadzone zostaną również na terenie placu zabaw. Teren ten uzyska nawodnienie, aby praca nie poszła na marne. Wspólnie z naszymi rodzicami i mieszkańcami zrobimy ławeczki z europalet. Nastój wieczorami wprowadzać będą zainstalowane lampy solarne, a dzieci będą mogły bawić się ucząc na wymalowanych wspólnymi siłami grach chodnikowych typu klasy. W trakcie podsumowanie projektu zatańczymy na „wiejskiej potańcówce” i upieczemy sobie kiełbaskę na ognisku. Projekt ten realizowany będzie 0d 15 czerwca do 15 listopada tego roku.
Nasz drugi, zwycięski projekt „Środowisko ponad wszystko” okazał się świetnym pomysłem i został wybrany, jako jeden z 300 spośród 2855 - otrzymał grant w wysokości 5000 złotych. Głównym celem naszego projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez inicjowanie wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska. Budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz integracja dla wspólnego dobra. Zaplanowaliśmy wiele pouczających, integrujących działań podnoszących świadomość ekologiczną społeczności lokalnej m.in.: cykl zajęć i warsztatów dotyczących segregacji odpadów dla dzieci i mieszkańców, wycieczkę do Zakładu Usług Komunalnych, eko - warsztaty międzypokoleniowe podczas, których zostaną wykonane zabawki z recyklingu, zaprezentowany zostanie pokaz eko mody w wykonaniu uczniów, opracowany zostanie Mini Poradnik Ekologa w formie elektronicznej i papierowej, który będzie kolportowany podczas pikniku. Zakupione zostaną kosze do segregacji odpadów i zgniatarki do szkoły oraz świetlicy wiejskiej. Szkoła wzbogaci się o nowe ekologiczne gry edukacyjne, które uatrakcyjnią zajęcia oraz skutecznie wpłyną na poznanie zasad ekologii. Przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wtórnych i niebezpiecznych. Na zakończenie zaplanowany jest piknik podsumowujący projekt pod hasłem: "Ekologia jest trendy” podczas, którego przeprowadzona zostanie akcja „Reklamówce mówimy nie”. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję własnoręcznie ozdobić - ekologiczną torbę bawełnianą. Odbędzie się pokaz eko- zabawek oraz rodzinne zawody. Projekt realizowany będzie w przyszłym roku kalendarzowym. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w naszych działaniach. Oba projekty powstały dla dobra dzieci i całej społeczności lokalnej.
Dyrektor PSP Małgorzata Gowin
Brawo!!!
Zbiórka krwi, która odbywała się w PSP we Wrociszewie zakończyła się.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim Ludziom Dobrej Woli. Miłym akcentem był zbiorowy udział strażaków z OSP Grzegorzewice.
Zgłosiło się 38 chętnych, krew oddało 30 krwiodawców.
Piękny wynik!!! Ogromne podziękowania ze strony RCK w Radomiu za udostępnienie pomieszczeń, co zwiększyło komfort zbiórki i za ogromne zaangażowanie organizatorów.
Brawo Wrociszew!
notatka: M. Bienias
Drodzy Uczniowie,
w dniach 11 - 12 czerwca 2020 roku nie ma zajęć dydaktycznych. Do zajęć zdalnych wracamy 15 czerwca.
W dniach 16 - 18 czerwca odbywają się egzaminy ósmoklasisty i są to też dni wolne od zajęć dydaktycznych. 19 czerwca wracamy do zajęć zdalnych.
Dyrektor PSP we Wrociszewie
Małgorzata Gowin
W związku z wyjątkową sytuacją w okresie epidemii koronawirusa wzrasta zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki. Niestety obecna pandemia wpłynęła na bardzo ograniczony dopływ tego bezcennego daru - krwi. Nie można dopuścić, aby walka z Covid-19 przysłoniła nam potrzeby ludzi, którzy na co dzień zmagają się z chorobami przewlekłymi, bądź ulegają wypadkom.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Radomiu zwróciło się z prośbą do Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie słowami:
„ Szanowni Państwo, wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednak pomoc Honorowych Krwiodawców jest niezastąpiona. Dlatego PROSIMY o POMOC w propagowaniu naszych akcji.”
Społeczność naszej szkoły zdała już egzamin z krwiodawstwa 2 lata temu, kiedy zbieraliśmy krew dla małej dziewczynki. Zachwyciliśmy organizatorów, gdyż zgłosiło się 87 osób, a 72 osoby oddały krew. Był to wspaniały wynik, jak na tak małą społeczność wiejską. I tym razem, na apel RCK, odpowiedzieliśmy z ogromnym zapałem. Bo przecież krwi się nie kupi, nie wyprodukuje. Można ją otrzymać w darze od ludzi dobrej woli, Honorowych Krwiodawców.
Zaprośmy rodzinę, znajomych, przyjaciół. Zwróćmy się o pomoc do Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Michałowa Dolnego, Grzegorzewic, Brankowa, i Opożdżewa,. Do przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Bończy, Woli Palczewskiej i Brankowa. Poprośmy o pomoc Sołtysów naszych okolicznych wsi. Zachęćmy wszystkich Ludzi Dobrej Woli. Krew to dar życia.
Pamiętajmy. Oddanie krwi nie szkodzi zdrowiu. RCK zadba o Wasze bezpieczeństwo. Przed wejściem do szkoły będzie:
pomiar temperatury
wywiad
przekazanie maseczki ochronnej
dezynfekcja rąk
pracownicy w obszarze roboczym, w zależności od stopnia zagrożenia, zabezpieczeni będą w środki ochrony indywidualnej: maseczki ochronne/przyłbice ochronne/okulary ochronne, rękawiczki jednorazowego użytku, fartuchy z długim rękawem i obuwie ochronne.
Zostańmy Krwiodawcami!!!
Zgłośmy się 7 czerwca 2020r w godzinach od 8.00- 14.30
w progi PSP Wrociszew.
Najpiękniej czyta moja mama, mój tata, moja babcia, mój dziadek…..
W oddziale przedszkolnym młodszym realizowany był projekt „Magiczna moc bajek” w ramach, którego wychowawczyni zaprosiła rodziców, dziadków do czytania dzieciom podczas zajęć ich ulubionych bajek, wierszy, opowiadań. Rodzice i babcie bardzo chętnie przychodzili i czytali swoim skarbom. Dzieci z radością i niecierpliwością wyczekiwały w każdy wtorek i czwartek przyjścia swoich najbliższych, aby cała grupa mogła usłyszeć, jak pięknie czyta mama, czy babcia oraz obejrzeć ich własne - pięknie ilustrowanie książeczki. Przedszkolaki były szczęśliwe i bardzo długo wspominały czytających gości.
notatka i foto: A. Ćwiek
Prosimy o zapoznanie sie z procedurami higieny i bezpieczeństwa w PSP we Wrociszewie, które obowiązuja od 25.05.2020 r.
plik do pobrania tutaj:
PROCEDURY_higieny_i_bezpieczenstwa.docKażdy z nas dąży do dobrego samopoczucia. Gdy jesteśmy pełni energii, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, jesteśmy z niego bardziej zadowoleni i łatwiej jest nam stawiać czoło przeciwnościom losu. Jak w takim razie w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie? Oto kilka sposobów na dobre samopoczucie
Słabe samopoczucie zdarza się od czasu do czasu każdemu. Jego powody bywają różne, choć zazwyczaj wydaje się nam, że zły nastrój pojawia się właściwie znikąd. To nie do końca jest prawdą. W większości przypadków bowiem nie uświadamiamy sobie po prostu jego przyczyn. Na samopoczucie człowieka wpływają zarówno czynniki zewnętrzne (np. pogoda czy trudny dzień w pracy), jak i wewnętrzne (np. niedobór w organizmie składnika, który niezbędny jest przy produkcji tzw. hormonów szczęścia). Niezależnie od tego, co w danej chwili odpowiada za złe samopoczucie, warto spróbować kilku prostych sposobów na jego poprawę.
Jak szybko poprawić sobie samopoczucie?
• Skup się na innych. Przytulaj. Pomagaj. Rozmawiaj.
Poprawę samopoczucia daje bliskość i dobre relacje z ludźmi. Człowiek jest istotą społeczną – do właściwego funkcjonowania potrzebni są mu inni. Dlatego często, gdy jest nam źle, po prostu przytulamy się do kogoś. Czasami pomaga nawet niedługa rozmowa. Zły nastrój może szybko minąć, kiedy koncentrujemy się na kimś, np. pomagając mu w czymś zupełnie bezinteresownie albo sprawiając mu jakąś drobną przyjemność.
• Wyjdź z domu. Spaceruj. Łap słońce.
Kontakt z naturą jest jednym z prostszych i bardzo skutecznych sposobów na poprawę nastroju. Pozytywnie działa na nas światło słoneczne, szum wiatru,
• Działaj. Planuj i realizuj. Podejmuj wyzwania.
Kiepski nastrój bardzo często wynika z rutyny dnia, nudy, powtarzalności i przewidywalności wszystkiego, co nas otacza. Najważniejsze jest to, żeby się w momencie kiepskiego samopoczucia szybko i mocno zaangażować w coś.Nasze działanie (wyzwanie) może się skupiać przecież na prostych sprawach (np. upieczenie pierwszego w życiu ciasta). To pomaga!
• Uśmiechaj się do innych. Uśmiechaj się do siebie.
Śmiech jest zdrowy dla ciała i ducha. Poprawia pracę przepony, działanie i wydolność naszego układu krążeniowo - oddechowego i oczywiście nastrój.
• Zrób sobie przyjemność. Rób to, co lubisz.
Kiedy jest nam źle, trzeba sobie natychmiast zafundować jakąś przyjemność. Ważne, aby zająć się czymś, co lubimy i skupić tym samym przede wszystkim na pozytywnych aspektach naszego życia. Czasami pomaga to na chwilę, czasami na dłużej – warto próbować.
• Otaczaj się przyjemnymi zapachami, kolorami i dźwiękami.
Świetnym polepszaczem nastroju jest dostarczanie naszym zmysłom przyjemnych bodźców. Aromaterapia, otaczanie się pozytywnie działającymi na nas kolorami, słuchanie energetyzujących utworów… wszystko to stosowane jest z powodzeniem od dawna. Poprawia nam humor ładny zapach kwiatów, perfumy, odpręża nas woń kadzidełek, dobrze czujemy się w pomieszczeniach o jasnych, słonecznych barwach, a muzyka potrafi jeszcze bardziej podbić ten pozytywny nastrój. Warto z tego wszystkiego korzystać – sprawdza się.
• Utnij sobie drzemkę.
Zły nastrój może być efektem zmęczenia czy niewyspania. W takiej sytuacji idealnym lekarstwem jest szybkie zresetowanie organizmu, które w niecałe pół godziny znacząco poprawia nam samopoczucie i efektywność, dając niezbędny zastrzyk energii i chęci do życia..
• Zapisuj. Stosuj afirmacje. Oddychaj…
Złe myśli i złe samopoczucie trzeba nauczyć się kontrolować. Aby poprawić sobie nastrój i zdjąć z głowy nieco problemów, czyli tego, co nas denerwuje i nie pozwala się w danej chwili dobrze poczuć, można spróbować je zapisać. Taka lista złych rzeczy chodzących nam po głowie przelana na papier umożliwia m ogarnięcie tematu, daje poczucie panowania nad sytuacją i pozwala łatwiej zaplanować rozwiązania
• Jedz to, co daje szczęście.
Na szybko i na chwilę pomaga oczywiście czekolada, jeśli jednak musimy już do niej sięgnąć, to niech to będzie czekolada gorzka, z dużą zawartością kakao. Największy wpływ na nasze samopoczucie ma jednak codzienna dieta, dlatego powinna ona być bogata przede wszystkim w produkty zawierające: magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, kwasy DHA i tryptofan. Wszystkie te elementy są niezbędne organizmowi do zachodzących w naszym ciele procesów chemicznych, które odpowiadają za nasze dobre lub złe samopoczucie.
Takich sposobów na poprawę samopoczucia może być znacznie więcej, zawsze jednak chodzi o to samo – o przekierowanie swojej uwagi z tego, co niekomfortowe, nieprzyjemne, negatywne, nużące na coś, co budzi przyjemne odczucia, angażuje i generuje pozytywny nastrój.
notatka: A. Szczęsna-Różycka
Nasza Szkoła znalazła się na liście laureatów III edycji programu „Moje Miejsce na Ziemi”. Nasz zwycięski projekt „Środowisko ponad wszystko” okazał się świetnym pomysłem i został wybrany, jako jeden z 300 spośród 2855 i otrzymał grant w wysokości 5000 złotych.
Głównym celem naszego projektu jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez inicjowanie wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska. Budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz integracja dla wspólnego dobra. Zaplanowaliśmy wiele pouczających, integrujących działań podnoszących świadomość ekologiczną społeczności lokalnej m.in.: cykl zajęć i warsztatów dotyczących segregacji odpadów, wycieczkę do Zakładu Usług Komunalnych, warsztaty międzypokoleniowe – zabawki recyklingowe, pokaz eko mody, opracowanie Mini Poradnika Ekologa. Zakupione zostaną kosze do segregacji odpadów i zgniatarki, ekologiczne gry edukacyjne. Na zakończenie zaplanowany jest piknik podsumowujący projekt pod hasłem: "Ekologia jest trendy". Już dziś zapraszamy całą społeczność szkolną i lokalną do pomocy w realizacji działań projektowych.
koordynatorzy projektu:
Anna Ćwiek i Mariola Bienias
Składamy serdeczne podziękowania na ręce Wszystkich rodziców za pomoc, współpracę, życzliwość i aktywne uczestnictwo w procesie zdalnego nauczania.
Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie w tych trudnych chwilach.
Dyrektor
Rada Pedagogiczna
Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
we Wrociszewie
Łukasz Kalinowski
Inspektor Ochrony Danych
lukasz.kalinowski@cbi24.pl
kom: + 48 575-002-192
Powered by aSc EduPage