• Dzień Babci i Dziadka

          09.02.2024

          Tradycją PSP we Wrociszewie jest uroczyste obchodzenie Dnia Babci i Dziadka. W tym roku ze względu na ferie, uroczystość odbyła się z małym opóźnieniem. Dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III prezentowali swoje umiejętności przed babciami i dziadkami w dniu 8 lutego.

          Każda z klas przygotowała krótki program artystyczny. Klasa II zaprosiła wszystkich na historię miłości babci i dziadka. Nie zabrakło zabawnych sytuacji, które rozbawiły do łez zgromadzonych gości. Klasa III przedstawiła baśń „Śpiąca Królewna”. Na scenie pojawiły się wróżki, królewna i książę. Piękne stroje i wspaniała gra aktorska zostały nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło również życzeń i żartobliwych wspomnień o babciach i dziadkach, co pięknie zaprezentowała klasa I. Był też pokaz umiejętności tanecznych i wokalnych.

          Również dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się w celebrowanie dnia babci i dziadka, wraz z paniami przygotowały wzruszający i pełen humoru program artystyczny. Nie zabrakło fantastycznej choreografii, przedszkolaki zatańczyli m.in. polkę, twista, taniec z szarfami.

          Całą uroczystość dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich babć i dziadków.

          Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego

          Zdjęcia: Magdalena Staszałek

          Filmy: Magdalena Staszałek, Mirosław Fruba

          Tekst: Renata Biedzrycka, Magdalena Staszałek

        • Rajd "Tędy szła wolność"

          05.02.2024

          Na turystycznym szlaku.

           

          Niesprzyjająca pogoda nie była przeszkodą dla uczestników XXIII Rajdu Pieszego „Tędy szła Wolność”.

          Grupa licząca 120 turystów wybrała się na zwiedzanie ekspozycji stałej i napowietrznej części Skansenu Militarnego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie. Podzieleni na dwie grupy, uczniowie ze szkół podstawowych we Wrociszewie, Nowej Wsi, Michałowie, PSP nr 1 i PSP nr 2 oraz szkół w Sułkowicach i Watraszewie pod opieką pana przewodnika, Rafała Polowczyka, poznali historię walk na przyczółku warecko-magnuszewskim. W budynku młodzi turyści obejrzeli zgromadzone eksponaty. Szczególne zainteresowanie wzbudziło umundurowanie żołnierzy polskich. Następnie przemieszczając się szlakiem wytyczonym na wydmach porośniętych karłowatym, sosnowym lasem eksplorowali zgromadzone na terenie obiektu uzbrojenie (m.in. stanowiska obronne, transzeje, w których umieszczono oryginalne czołgi, działa przeciwpancerne, amfibie, wyrzutnie pocisków). Eksponaty ilustrują warunki w jakich toczyły się walki na przyczółku.

          Pełni wrażeń i nieco zmęczeni rajdowicze skorzystali z możliwości posilenia się upieczoną w ognisku kiełbaską. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów dla szkół uczestnicy mogli udać się do domów. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego pytania…. „Kiedy będzie następny rajd?”.

          Dziękujemy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” za pamiątkowe znaczki.

          Zdjęcia: Renata Miniewska

          Tekst: Zarząd PTTK

        • WOŚP we Wrociszewie

          05.02.2024

          Już po raz jedenasty uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie uczestniczyli w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagrali pod hasłem „ Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Jak co roku współpracowali ze sztabem przy Dworku na Długiej.

          Niesamowity fenomen tkwi w orkiestrze i samym Owsiaku, że potrafi tak zaangażować społeczność w Polsce i za granicą, aby wspaniale bawiąc się, czynić tak wiele dobrego. Fenomen ten pozwala, aby zagrać już po raz 32 i na przekór wielu przeciwnościom zdobywać coraz więcej zwolenników i zbierać coraz więcej pieniędzy- serc ludzkich. W tym roku orkiestra po raz pierwszy od wielu lat grała w miarę  spokojnej atmosferze,  w wsparciu służb mundurowych, z przekazem informacyjnym  w mediach. Chociaż nadal nie brakuje tych, którzy chyba nigdy nie będą chorzy, nie będą potrzebowali pomocy szpitalnej, którzy nigdy nie będą musieli korzystać ze sprzętu zakupionego z funduszy WOŚP. Przynajmniej tak im się wydaje.

          We wrociszewskim środowisku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stała się już niepisaną tradycją. Wolontariusze, jak co roku spotykali się z ludźmi, których znają od wielu lat. Nikogo nie dziwi młodzież z puszkami i słodka kawiarenka ze wspaniałymi wypiekami, darami ludzi. Wielu świadomie nie piecze ciasta w domu, bo przecież „będzie ciasto z sercem WOŚP”.

          W tym roku mieli 7 wolontariuszy ze szkoły. Uczestniczyli: Julia Lenarczyk, Maja Marciszewska, Ola Oktabowicz, Natalia Bernacka, Marta Ślusarska, Kinga Kwiatkowska, Wiktoria Gwiazda.  Dla tych wolontariuszy finał WOŚP ma ogromne znaczenie. Wspierani są przez całe rodziny i znajomych. Jest to dla nich wielkie święto, nie chrześcijańskie, ale święto wszystkich, którzy myślą nie tylko o sobie, ale również o innych. Właśnie taka dyskusja pojawiła się wśród młodzieży w czasie odpoczynku w szkole przy kubku gorącej herbaty. Z takiej Młodzieży możemy być dumni. My rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

          Spotkajmy się za rok, na kolejnym finale WOŚP i pamiętajmy, że bawiąc się pomagamy. Do końca świata i jeden dzień dłużej.

           

           

          Opiekun wolontariuszy WOŚP

          Mariola Bienias

          Tekst i zdjęcia: Mariola Bienias

        • Ptaszki z włóczki dla Babci i Dziadka

          02.02.2024

          1 lutego  uczniowie z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Dzieci wykonały cudowne, kolorowe ptaszki dla swoich babć i dziadków. Swoim wspaniałym pomysłem podzieliła się jedna z mam, która poprowadziła warsztaty. Dzieci były zachwycone. Serdecznie dziękujemy pani Ani za niezwykle twórcze zajęcia.

          Tekst i zdjęcia: Anna Ćwiek

        • 32 Charytatywny Bieg WOŚP

          30.01.2024

          W Warce w dniu 28.01.2024r. odbył się 32. charytatywny bieg WOŚP "Policzyć się z cukrzycą".

          Naszą szkołę reprezentowali:

          - klasa 0 - Aleksander Szczepanik,

          - klasa 4 - Natalia Sobczyk, Dawid Szczepaniak,

          - klasa 7 - Kinga Kwiatkowska, Julia Lenarczyk,

          - klasa 8 - Łukasz Fołtyn, Przemysław Sobczyk.

          Tekst, zdjęcia i filmy: Klaudiusz Luśniewski

        • Nowości czytelnicze

          10.01.2024

          W grudniu we współpracy z Księgarnią Tuliszków w naszej szkole odbył się „Kiermasz Taniej Książki”.

          Dzięki licznym zakupom uczniów i nauczycieli - biblioteka otrzymała fundusze, które pozwoliły na uzupełnienie zbioru książek w nowości czytelnicze.

          Tekst i zdjęcie: Magdalena Staszalek

        • Akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

          10.01.2024

          W ramach nagrody nasza Szkola otrzymala duży zestaw konstrukcyjny.

          Pozwala on tworzyć stabilne szkielety różnorodnych brył. Zbudowane modele mogą posłużyć omawianiu pojęć geometrycznych: krawędź, bok, kąt, wysokość, przekątna, podstawa itp. Na konkretnym materiale uczniowie mogą poznawać i porównywać bryły, np. czym różni się sześcian od prostopadłościanu.

          Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w zbieranie Talenciaków!

          Tekst i zdjęcie: Magdalena Staszalek

        • Program Edukacyjny Kreatywne Dni Nietypowe

          10.01.2024

          Dzieci ze SOP biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym  Kreatywne Dni Nietypowe, który będzie realizowany w grupie do końca czerwca 2024r. Program ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych  i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania. Obchodzenie przez dzieci  różnych nietypowych świąt rozwija u nich kreatywność, empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwia dzieci na różne potrzeby zwierząt, a także wzmacnia w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności do grupy, śmiech i dobrą zabawę.                     

          W pierwszym semestrze w ramach tego programu dzieci obchodziły Dzień Jabłka, Dzień Jeża, Dzień Kropki, Dzień Postaci z BajekDzień Zdrowego Śniadania, WigilięDzień Słomki do Picia.

          Tekst i zdjecia: Renata Miniewska

        • Jasełka

          21.12.2023

          Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

          W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie starszych klas, którzy  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

          Uroku inscenizacji dodały kolędy prezentowane przez chór, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Jasełka wzbogaciły występy dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele. 

          Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

          Tekst: Anita Ślęzak

          Zdjęcia i filmy: Magdalena Staszałek

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawow im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie
      • (+48) 667-13-97
      • Wrociszew 20 05-660 Warka Poland
    • Logowanie

  • Łukasz Kalinowski
    Inspektor Ochrony Danych

    lukasz.kalinowski@cbi24.pl
    kom: + 48 575-002-192