• Ptaszki z włóczki dla Babci i Dziadka

02.02.2024

1 lutego  uczniowie z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Dzieci wykonały cudowne, kolorowe ptaszki dla swoich babć i dziadków. Swoim wspaniałym pomysłem podzieliła się jedna z mam, która poprowadziła warsztaty. Dzieci były zachwycone. Serdecznie dziękujemy pani Ani za niezwykle twórcze zajęcia.

Tekst i zdjęcia: Anna Ćwiek

• 32 Charytatywny Bieg WOŚP

30.01.2024

W Warce w dniu 28.01.2024r. odbył się 32. charytatywny bieg WOŚP "Policzyć się z cukrzycą".

Naszą szkołę reprezentowali:

- klasa 0 - Aleksander Szczepanik,

- klasa 4 - Natalia Sobczyk, Dawid Szczepaniak,

- klasa 7 - Kinga Kwiatkowska, Julia Lenarczyk,

- klasa 8 - Łukasz Fołtyn, Przemysław Sobczyk.

Tekst, zdjęcia i filmy: Klaudiusz Luśniewski

• Nowości czytelnicze

10.01.2024

W grudniu we współpracy z Księgarnią Tuliszków w naszej szkole odbył się „Kiermasz Taniej Książki”.

Dzięki licznym zakupom uczniów i nauczycieli - biblioteka otrzymała fundusze, które pozwoliły na uzupełnienie zbioru książek w nowości czytelnicze.

Tekst i zdjęcie: Magdalena Staszalek

• Akcja Lidla "Szkoły Pełne Talentów"

10.01.2024

W ramach nagrody nasza Szkola otrzymala duży zestaw konstrukcyjny.

Pozwala on tworzyć stabilne szkielety różnorodnych brył. Zbudowane modele mogą posłużyć omawianiu pojęć geometrycznych: krawędź, bok, kąt, wysokość, przekątna, podstawa itp. Na konkretnym materiale uczniowie mogą poznawać i porównywać bryły, np. czym różni się sześcian od prostopadłościanu.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w zbieranie Talenciaków!

Tekst i zdjęcie: Magdalena Staszalek

• Program Edukacyjny Kreatywne Dni Nietypowe

10.01.2024

Dzieci ze SOP biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym  Kreatywne Dni Nietypowe, który będzie realizowany w grupie do końca czerwca 2024r. Program ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych  i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania. Obchodzenie przez dzieci  różnych nietypowych świąt rozwija u nich kreatywność, empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwia dzieci na różne potrzeby zwierząt, a także wzmacnia w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia, poczucie przynależności do grupy, śmiech i dobrą zabawę.

W pierwszym semestrze w ramach tego programu dzieci obchodziły Dzień Jabłka, Dzień Jeża, Dzień Kropki, Dzień Postaci z BajekDzień Zdrowego Śniadania, WigilięDzień Słomki do Picia.

Tekst i zdjecia: Renata Miniewska

21.12.2023

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie starszych klas, którzy  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy prezentowane przez chór, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Jasełka wzbogaciły występy dzieci z młodszego i starszego oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II i III. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

Tekst: Anita Ślęzak

Zdjęcia i filmy: Magdalena Staszałek

• Podarunki dla starszych osób

21.12.2023

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali stroiki świąteczne, klasa I oraz przedszkolaki z młodszego oddziału wykonali piękne kartki świąteczne z najserdeczniejszymi i szczerymi życzeniami:zdrowia, szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności oraz w każdym dniu Nowego Rokuwiele uśmiechu i radości .

Wszystkie przygotowane prace zostały podarowane starszym osobą z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego " Jaśmin " w Starym Goździe.

Tekst i zdjęcia: Anita Ślęzak

• Mini Warka Music Show

21.12.2023

19 grudnia w „Dworku na Długiej” odbył się kolejny konkurs wokalny „Świąteczne mini Warka Music Show”.

W kategorii klas 1-3 naszą szkołę reprezentowało 6 dziewczynek z klasy 2 i 3. W kategorii klas 4-6 szkołę reprezentowała 1 dziewczynka.

Aleksandra Pacholczak z klasy 2 zdobyła 1 miejsce w swojej kategorii.

Dziękujemy wszystkim za reprentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy wygranej.

Tekst i zdjęcie: Anna Ćwiek

Film: źródło Wolaneczki

• Konkurs plastyczny "Stroik Bożonarodzeniowy"

21.12.2023

Gminna Instytucja Kultury Dworek na Długiej zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Stroik Bożonarodzeniowy”. W konkursie wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym również uczniowie naszej szkoły. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się 17 grudnia w Warce, wręczono nagrody dla zwycięzców.

Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły. Nagrodę Publiczności otrzymał  Mikołaj Trypolin.

KATEGORIA KLASY I – III.

Miejsce 1. Ex aequo: Małgorzata Jankowska i Mikołaj Trypolin

Miejsce 2.  Ex aequo: Alicja Szczepaniak i Zofia Siarno

Miejsce 3. Zuzanna Polak

KATEGORIA KLASY IV – VI.

Miejsce 3. Ex aequo: Dawid Szczepaniak

Wyróżnienie: Aleksandra Killiańska

Warto wspomnieć, że wśród zwycięzców znaleźli się również absolwenci naszej szkoły:

KATEGORIA OPEN

Miejsce 1. Dawid Lenarczyk

Miejsce 3. Daniel Kwiatkowski.

Gratulujemy zwycięzcą!

Zdjecia: Klaudiusz Luśniewski, Anita Ślęzak, Anna Ćwiek